Soft štartér 187kW SSZ-187-3

Soft štartér 187kW SSZ-187-3 skladom. Veľmi rýchle dodanie po celej republike. Výhodná cena a najlepší pomer ceny a kvality na trhu. Ide o špeciálne zariadenie top kvality, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Pre viac informácií nás prosím kontaktujte telefonicky alebo e-mailom.

Výkon elektromotora 187 kW
Menovitý prúd 375 A
Typ soft štartéra SSZ-187-3

Ako objednať soft štartér?
● Kontaktujte nás telefonicky alebo e-mailom
● Pri objednávaní by mal zákazník informovať dodávateľa o type, zaťažení a špecifikáciách. Bude tak zabezpečené, že objednávaný typ štartéra je vhodný pre jeho použitie.
● Štartéry série SSZ sú vybavené so zabudovaným bypassovým stýkačom.

Soft štartéry 187kW SSZ-187-3

Soft štartéry 187kW SSZ-187-3 patria medzi to najlepšie dostupné na trhu. Ide o nový typ pokročilého štartovacieho zariadenia medzinárodnej úrovne. Zariadenie je navrhnuté a vyrobené na báze výkonovej a mikroprocesorovej elektroniky a moderných teórií riadenia. Soft štartér môže po spustení asynchrónneho motora účinne obmedziť štartovací prúd. Je hojne používané v oblasti čerpadiel, navíjacích strojov, kompresorov a dopravníkov. Je ideálnym produktom pre nahradenie štandardného štartovacieho zariadenia ako je prepínanie medzi zapojením hviezda/trojuholník, zníženie napätia atď.

Funkcie soft štartéru 187kW

Soft štartér 187kW má viacero základných funkcií, nižšie uvádzame niektoré z nich:
◆ Plynulý a stabilný štart a jemné zastavenie. Zabraňuje vodným razom;
◆ Poskytuje niekoľko druhov štartovacieho režimu, nastavenie prúdu a napätia v širokom rozmedzí. Môže byť použitý v mnohých podmienkach zaťaženia;
◆ Znižuje počiatočné napätie; predlžuje životnosť motora a pripojených zariadení;
◆ Môže byť použitý v režime, v ktorom sa motor často štartuje a zastavuje.
◆ Znižuje štartovací prúd motora; znižuje spotrebu elektrickej energie; znižuje investičné náklady;
◆ Dokonalá a spoľahlivá ochrana; účinná ochrana motora a súvisiacich zariadení;

Vlastnosti soft štartéru SSZ-187-3

◆ Spoľahlivosť: všetky elektronické súčiastky tohto produktu sú prísne vyberané. Okrem toho je hlavná riadiaca doska testovaná v prostredí s vysokou teplotou vyše sedemdesiatdva hodín. Spoľahlivosť tohto produktu je zaručená.
◆ RS485: komunikácia RS485 (komunikačný protokol MODBUS).
◆ Štruktúra: je použitá modulárna štruktúra a režim pripájania. Softštartér sa jednoducho používa a integruje do systému.
◆ Viacnásobná ochrana: ak je použitý jediný výrobok, nepridáva sa ochranný obvod motora, pretože tento softštartér má niekoľko ochranných funkcií (nadprúd, preťaženie, fázová porucha, prehriatie atď.). Obvody môžu byť zjednodušené a môžu byť znížené náklady.
◆ Výstup analógového signálu: 4 – 20 mA analógový výstupný signál.
◆ Technická výkonnosť: využívajú sa výkonnejšie mikroprocesory a softvér, takže riadiaci obvod je zjednodušený. Vyššia rýchlosť môže byť dosiahnutá bez nastavovania parametrov obvodu.
◆ Klávesnica: funkcia klávesnice je jednoduchá. Užívateľ môže pomocou tejto klávesnice nastavovať a upravovať parametre (štart, zastavenie, spustenie, ochrana) podľa rôznych podmienok zaťaženia.
◆ Skutočné nastavenie výkonu: Ak je výkon softštartéra vyšší ako výkon aktuálneho zaťaženia, softštartér sa môže prispôsobiť aktuálnemu zaťaženiu úpravou aktuálneho parametra. Takto budú parametre týkajúce sa štartu, chodu a ochrany správne nastavené.
◆ Režim štartu: na základe charakteristík zaťaženia môže byť zvolený vhodný štartovací režim. Takto môže byť dosiahnutý najlepší štartovací efekt.

Typ soft štartéru a kontrola

Každý softštartér série SSZ je testovaný. Len softštartér, ktorý prejde testom funkcií a behu, môže byť dodaný. Po dodaní by mal užívateľ skontrolovať zariadenie podľa nižšie uvedených krokov. Ak zistíte nejaký problém, ihneď informujte dodávateľa.
◆ Skontrolujte, či je výrobok nie je poškodený, napr.: uvoľnené vnútorné časti s, deformovaný alebo stlačený kryt, uvoľnené drôty atď.
◆ Certifikát kvality a užívateľská príručka: každá dodávka softštartéru obsahuje certifikát kvality a návod na obsluhu.
◆ Skontrolujte typový štítok: Skontrolujte katalógové číslo s výrobkami v objednávke. Uistite sa, že zariadenie, ktoré ste dostali, zodpovedá objednanému produktu.

Prostredie a inštalácia štartéru

Okolité prostredie je dôležité pre životnosť zariadenia. Preto prosím nainštalujte softštartér podľa podmienok popísaných nižšie.

◆ Prevádzkové podmienky pre štandardné výrobky
Motor: Asynchrónny motor a klietky (špeciálne požiadavky uveďte v objednávke).
Frekvencia štartu: maximálne dvadsaťkrát za hodinu pre štandardné produkty (v objednávke uveďte ak sa má motor štartovať častejšie).
Napájanie: z verejnej siete.
Trojfázové AC: 400V, 690V alebo 1140V (-10%, + 15%), 50Hz.
(poznámka: napájacie napätie by malo zodpovedať napätiu použitého motore, ak užívateľ požaduje iné napätie, je nutné to uviesť v objednávke).
Okolité prostredie: ak je nadmorská výška nad 1000 m, používateľ by mal vybrať produkt s vyšším výkonom.
Inštalujte v uzavretom priestore s dobrým vetraním.
IP krytie: IP20.
Chladenie: prirodzené chladenie vzduchom alebo ventilátorom.
Vibrácie menšie ako 0,5 g.
Teplota prostredia: -25°C až +40°C.
Relatívna vlhkosť: ≤95% (20°C 士 5°C) nekondenzujúca, bez horľavých, výbušných plynov, bez prachu.

◆ Špeciálne podmienky
Ak sú potrebné nekonvenčné výrobky za špeciálnych podmienok, uveďte ich v objednávke.

Inštalácia soft štartéru 187kW

◆ Poloha a priestor
Výrobok musí byť umiestnený vertikálne. Mal by mať dostatok priestoru na odvádzanie tepla tak ako je to znázornené na obrázku 3-1. Medzi zadnými dverami produktu a stenou by mala byť určitá vzdialenosť. Preto je údržba jednoduchá.

poloha a priestor - softštartéry SSZ

◆ Inštalácia v rozvádzači
Ak je výrobok inštalovaný v rozvádzači, uistite sa, že je v ňom dobré vetranie. Výrobky je možné inštalovať vertikálne alebo horizontálne. Horizontálne usporiadanie ukazuje obrázok 3-2. Vertikálne usporiadanie ukazuje obrázok 3-3. Používateľ môže zvoliť ktorékoľvek z nich.
Poznámka: ak je zvolené vertikálne usporiadanie (najmä v režime chladenia ventilátorom), medzi softštartérmi sa musí namontovať klapka, aby sa zabránilo tomu, že horný softštartér je ovplyvnený teplom generovaným spodným softštartérom.

inštalácia v rozvádzači - softštartéry SSZ

Princíp činnosti štartéra

K statoru motora sú pripojené tri páry proti-paralelných tyristorov. Pomocou elektrického spínania tyristorov je možné regulovať napätie motora zmenou uhla spínania tyristorov. Uhol spínania tyristorov je riadený mikroprocesorom. Motor štartuje mäkšie a hladšie. Po dosiahnutí plného napätia na výstupe, softštartér vyšle bypassový signál. Tento signál sa môže použiť na ovládanie preklenovacieho stýkača pre napájanie motora.

Predaj soft štartérov v e-shope

Predajom soft štartérov sa zaoberáme už dlhú dobu. Naše produkty patria medzi to najlepšie aktuálne dostupné na trhu. Široký výber je zárukou toho, že si vyberiete presne také zariadenie, aké potrebujete. Medzi niektoré výhody nákupu od nás patrí napríklad:
– všetky štandardné typy soft štartérov máme skladom
– poskytujeme bezplatné poradenstvo s výberom vhodného zariadenia
– veľmi rýchle dodanie po celej republike
– široká ponuka nielen soft štartérov (ale aj elektromotorov, frekvenčných meničov či napríklad prevodoviek)
– fotogaléria pri každom produkte
– temer polovicu prepravy vám preplatíme
– detailný popis pri všetkých produktoch (vrátane technických dát)

Rozmery produktu – Soft štartér 187kW SSZ-187-3

rozmerový výkres soft štartér

Rozmery – vonkajšie (mm) Rozmery – montážne (mm) Pripojovacie svorky – rozmery (mm) Váha (kg)
W1 H1 D W2 H2 D1 D2 d W3 W4 H3 D4 d1
265 500 248 220 475 75 42 φ9 78 35 513 8 φ11 22

Fotografie produktu – Soft štartér 187kW SSZ-187-3

Soft štartér 187kW SSZ-187-3

Soft štartér 187kW SSZ-187-3 predaj e-shop

Soft štartér 187kW SSZ-187-3 skladom